Sezóna: 2023/24

SK Chrast vs FK Jiskra Heřmanův Městec B

V posledním zápase sezony jsme na domácím hřišti přivítali Heřmanův Městec B. Soupeř se brzy šťastnou trefou ujal vedení a ve 25. minutě po povedeném signálu z rohového kopu měli hosté dvoubrankový náskok. Ve zbytku zápasu byla Chrast jednoznačně aktivnější, vytvořila si několik gólových šancí, ale proměnit je nedokázala. Brankář hostí podal skvělý výkon, několikrát mu pomohla i branková konstrukce.

Na závěr sezony tak Chrastečtí prohráli 0:2, ale výsledek posledního utkání už nic neřešil. Konečné čtvrté místo v okresním přeboru je slušným počinem této sezony.

vs

FK Kameničky vs SK Chrast

Zápas v Kameničkách začala Chrast výborně a už ve třetí minutě se po trefě Viléma Steklého radovala z vedení. I v dalších minutách byli hosté aktivní, ale druhou branku nepřidali. Ve 21. minutě Chrastečtí chybovali v defenzivě a domácí tým srovnal. Už o dvě minuty později si ale vzala Chrast vedení zpět, po rohovém kopu se míč odrazil k Janu Gregorovi a ten trefil horní roh branky. Více se toho v prvním poločase nestalo.

Ve druhé půli se Kameničky nejprve trochu dostaly do hry, ale vyložené šance si nevypracovaly. V 64. minutě navíc vstřelil třetí gól hostujícího týmu Zdeněk Linhart, který se trefil z dálky pěknou střelou k tyči, a dvoubrankový náskok přinesl uklidnění. Ve zbytku utkání měla Chrast další šance, které neproměnila, domácí tým snížit nedokázal a skóre už se tak neměnilo. Chrast si po výhře 3:1 přivezla z Kameniček tři body.

vs

SK Chrast vs SK Vítanov

Do zápasu s Vítanovem nastoupila Chrast v kombinované sestavě doplněná o několik dorostenců i již neaktivních hráčů. V úvodu zápasu se navíc ošklivě zranil Tomáš Šiba a utkání pro něj skončilo předčasně. V prvním poločase se nehrál příliš záživný fotbal, hosté hráli účelně, dobře bránili, Chrastečtí sice byli aktivnější, ale příliš šancí si nevytvořili.

Ve druhém poločase si už domácí tým vypracoval daleko větší tlak a častěji se dostával do šancí. První ještě zůstaly nevyužity, ale v 73. minutě po krásné kombinaci otevřel skóre dorostenec Tomáš Chour. I v dalších minutách Chrast útočila, ale další vyložené šance domácí fotbalisté neproměnili. Vítanov zatlačil až v posledních minutách a v podstatě z jediné své šance v zápase dostal míč do brány, gól ale nebyl uznán kvůli ofsajdu a k dalším šancím už se hosté nedostali.

Chrast porazila Vítanov 1:0 a připisuje si třetí výhru v řadě.

vs

SK Kočí vs SK Chrast

V úvodu zápasu byl jednoznačně lepší domácí tým, který se tak po zásluze dostal ve 13. minutě do vedení. Následně se Chrast dostala do zápasu, první šance nevyužila, ale ve 26. minutě už Vilém Steklý srovnal. Hosté byli nadále nebezpečnější a dostávali se do šancí, Kočí často faulovalo a po zákroku na unikajícího Šibu viděl domácí Janko ve 31. minutě červenou kartu. Chrastečtí výhodu jednoho hráče v poli využili ještě před poločasovou pauzou, kdy se po krásné akci prosadil Tomáš Šiba.

Druhou půli rozehrála Chrast dobře a v 55. minutě se z druhého gólu radoval Tomáš Šiba. Domácí následně ihned po rozehrávce snížili na rozdíl jedné branky, ale to bylo ze strany Kočí vše. V 64. minutě vrátil svému týmu dvoubrankový náskok Jan Gregor a bylo v podstatě rozhodnuto. Zbytek zápasu se dohrával na jednu branku, další chrastecké góly přidali Matěj Šprongl a premiérově mezi dospělými skóroval Tomáš Chour. Chrast zvítězila na horké půdě v Kočí 6:2!

vs

SK Chrast vs SK Chroustovice

Druhý domácí zápas v řadě rozehrála Chrast dobře. Chroustovice v první půli jednoznačně přehrávala, hosté hrozili pouze z výpadů po chrasteckých ztrátách ve středu hřiště. Šance domácího týmu ovšem zůstaly nevyužity a vedení se tak ujaly právě Chroustovice, když se z přímého kopu na mokrém terénu trefil Dvořák. Chrast se i nadále tlačila do útoku a odměnou bylo brzké vyrovnání Viléma Steklého.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako ta první, tentokrát však domácí tým rychle udeřil. Už ve 47. minutě poslal Chrast do vedení Michal Drahoš. Další gól už diváci neviděli, domácí sice vedení nerozšířili, ale těsný náskok bez větších problémů udrželi. Chrast si tak po výhře 2:1 připisuje tři body do tabulky.

vs

SK Chrast vs SK Křižanovice

V zápase proti Křižanovicím Chrastečtí brzy otevřeli skóre zásluhou Tomáše Hansla. Další šance ovšem nevyužili a krátce před pauzou hosté srovnali.

Ve druhém poločase pokračoval vyrovnaný fotbal. V 69. minutě se Křižanovice ujaly vedení a domácí tým musel dotahovat. To se ovšem Chrasti nepovedlo a soupeři tak podlehla těsně 1:2.

vs

TJ Bítovany vs SK Chrast

Po výborném vstupu do utkání a rychlém vedení 2:0 nechali Chrastečtí soupeře vrátit do zápasu. I nadále ale měli ze hry více a do poločasové přestávky si vzali dvoubrankové vedení zpět.

Ve druhé půli přidali hosté další góly a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Bítovany následně ještě korigovaly skóre, které v konečném výsledku připomíná spíše jiné sporty než fotbal. Diváci si však gólovou nadílku museli užít, Chrast vyhrála v Bítovanech 8:4. Hattrick vstřelil Vilém Steklý, dvougólovými střelci byli Tomáš Šiba s Michalem Drahošem, jeden gól vsítil Jan Gregor.

vs

SK Chrast vs TJ Horní Bradlo

Soupeř nedorazil na utkání v plném počtu a o osudu zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto. Pro ani jeden z týmů není takové utkání úplně příjemné, ale potěšujícím faktem jsou tři body do tabulky a zlepšení skóre.

vs

SK Spartak Slatiňany B vs SK Chrast

Chrastečtí vyrazili do Slatiňan v hodně poslepované sestavě, s několika dorostenci mladších ročníků a dvěma bývalými hráči, kteří týmu vypomohli. Domácí rozhodli o své výhře už v první půli.

vs

SK Chrast vs SK Dřenice

Chrastečtí fotbalisté ani podruhé v sezoně na Dřenice nevyzráli. Hosté se v Chrasti dostali do vedení ve 25. minutě, bleskově ale odpověděl Tomáš Šiba. Dřenice si už za další minutu vzaly vedení zpět a na začátku druhé půle zvýšily na rozdíl dvou branek. V 87. minutě snížil Vilém Steklý, ale vyrovnat už se nepodařilo. Chrast byla v zápase lepším týmem, měla velké množství gólových šancí, kopala penaltu, ale žádnou z dalších příležitostí už nevyužila. I takové prohry však fotbal přináší, nyní nezbývá nic jiného než se připravit na další zápasy.

vs