Klub

SK Chrast je fotbalový oddíl působící v Chrasti u Chrudimi. Domácí hřiště pro tréninky a zápasy je Stadion V Lipkách. Klubové barvy jsou černá a bílá. Do fotbalového oddílu patří týmy mužů, dorostu, starších a mladších žáků a starší a mladší přípravky.

Historie

Fotbalový oddíl SK Chrast byl založen 30. dubna 1919 v Hotelu Dvořák. Zakládajícími členy byli: stavitel Josef Döller, továrník Hugo Mandelík, důchodní Josef Branda, továrník Vilém Mischkönig, student Adolf Wágner a tajemník František Kabeláč. V prvních letech klub využíval jako hřiště prostor na konci chrastecké zámecké zahrady. Historicky první utkání sehráli chrastečtí v Hlinsku proti místnímu SK Sparta. Výsledkem bylo vítězství Hlinska 8:1.
Poté se Chrast představila také na novém domácím hřišti u staré vodárny. Zde se 20.4.1919 odehrál první zápas mezi Chrastí a Skutčí, s výsledkem 7:1 pro domácí.
V dalších letech nemohli místní fotbalisté najít vhodné místo pro nové a stabilní hřiště. Až v roce 1937 se klub usídlil na novém hřišti V Lázních. Poslední stěhování se provedlo v roce 1956, když se SK Chrast přesídlil na Stadion V Lipkách, kde hraje dodnes.