vs

Report

Po několika letech jsme se v Chrasti konečně dočkali zápasu, které můžeme považovat za derby, a to proti Bítovanům, které jsou nováčkem v okresním přeboru a zatím si nevedou vůbec špatně. Od začátku zápasu udávali tempo hry chrastečtí fotbalisté, kteří využívali svou rychlost a byli směrem dopředu nebezpeční. První velké šance zůstaly nevyužity, skóre otevřel ve 22. minutě umístěnou střelou na zadní tyč Vilém Steklý. Domácí byli dalších pár minut nadále aktivní, poté se dostal do hry také soupeř a měl několik nebezpečných míčů, které prolétly vápnem domácího týmu. Branku Tatíčka ale Bítovany v první půli příliš neohrozily.

Do druhého poločasu znovu vstoupila Chrast velmi aktivně a tlačila se za druhým vstřeleným gólem. Šance se ale domácímu týmu nedařilo využívat, a tak byl zápas stále otevřený. Hosté si vypracovali dvě velké šance, v prvním případě skončila střela z dálky na břevnu a ve druhé příležitosti zneškodnil střelu po centru brankář Tatíček. V 89. minutě přišlo definitivní rozhodnutí, Tomáš Šiba po samostatném úniku nadvakrát překonal hostujícího brankáře a rozhodl o výhře domácích.

Chrast porazila Bítovany zaslouženě 2:0, do příštích zápasů ale musí zapracovat na produktivitě.