vs

Report

V pátém kole okresního přeboru přivítali Chrastečtí na domácím stadionu Slatiňany B. Soupeř sice přijel v nižším počtu hráčů a v mladší sestavě, ale výkon podal možná lepší než v posledním vzájemném utkání na jaře. Domácí chytili začátek zápasu dobře, byli aktivnější a cpali se do útoku, ale chyběl klid ve finální fázi. Hra se postupně začala vyrovnávat a největší šanci prvního poločasu měli hráči Slatiňan, kteří trefili horní tyč. V poslední minutě první půle utíkal Vilém Steklý sám na bránu, byl faulován zezadu a soupeř po zásluze dostal červenou kartu.

Druhý poločas tak byl ve znamení hry na jednu bránu a následně nebezpečných úniků hostujícího týmu. Právě po jednom z nich byl hráč Slatiňan faulován v pokutovém území a nařízena penalta, která skončila gólem – 0:1. Chrast se ihned vrátila zpátky do útočného tlaku a krátce na to trefil Zdeněk Linhart z dálky horní tyč, od které se míč odrazil za brankovou čáru a bylo vyrovnáno. Poté domácí nadále ze všech sil útočili, ale dlouho se nedařilo vstřelit rozhodující branku. Až pár minut před koncem získala Chrast volný přímý kop z dobré pozice, míče se ujal Zdeněk Linhart a krásnou střelou do šibenice rozjásal domácí fanoušky – 2:1. O chvíli později se ještě do úniku dostal Jakub Cimburek a obstřelem brankáře zvýšil na konečných 3:1.

Chrast tak otočila nepříznivý vývoj zápasu a zvítězila 3:1. Hráči Slatiňan ovšem zaslouží za jejich výkon v tomto zápase uznání.